Home » Automobilio paruošimas žiemai

Automobilio paruošimas žiemai

Automobilio paruošimas žiemai

Ne tik žmogaus organizmas turi prisiderinti prie kartais gana radikalių Lietuvos klimato sąlygų, tačiau taip pat ir transporto priemonės. Kuo daugiau dėmesio bei priežiūros joms skirsime tuo mažesnė tikimybė bus, jog reikės apsilankyti važiuoklės remonto dirbtuvėse. Tiesa, žiemos sezonu dėl didelių šalčių gedimų dažniausiai daugiau nei vasaros metu, kai karšta. Kol dar neiškrito pirmos snaigės – siūlome skirti dėmesio savo automobiliui ir pasirūpinti sistemos dalimis, kurios dažniausiai genda dėl šalčio.

Padangos

Nors visos automobilio dalys yra svarbios, tačiau žiemą, kai keliai yra slidūs – reikia kuo daugiau dėmesio skirti padangoms. Pirmiausia, žinoma, turėtų būti naudojamos žieminės arba universalios padangos. Žieminės gali būti su dygliais, tai yra, dygliuotos arba be jų. Rinktis reikia pagal mašiną, kuri naudojama, ir kelius, kurie dažniausiai įveikiami. Nepamirškite, kad pagal KET – padangos protektoriaus gylis žiemos metu turi būti ne mažesnis kaip 3 mm). Žinoma, ne tik ruošiantis žiemai, tačiau ir jos metu reikia reguliariai patikrinti padangos slėgį. Kuo labiau šąla – tuo jis labiau krenta. Kai temperatūra pasiekia -15 – padangų slėgis nuo 2,2 BAR krenta iki 1,8 BAR ir panašiai.

Aušinimo skystis

Nors aušinimo skystis turėtų būti keičiamas kas 3 metus (remiantis gamintojo rekomendacijas),  visgi, pagal poreikius ir galimybes – geriau dažniau. Ar aušinimo skysčio užtenka – reikia tikrinti reguliariai. Tiesa, svarbu ne tik jo kiekis, tačiau ir kokybė. Žiūrėkite, ar ne per daug jame yra vandens, tai yra, ar žiemos metu jis neužšals.

Alyva

Nors dažniausiai daugelis keičia alyvą pagal mašinos ridą, tačiau geriau yra dažniau nei per retai. Visgi, jeigu pagal gamintojo pateiktas rekomendacijas alyva turėtų būti keičiamas žiemos metu – geriau tai padaryti iš kiek anksčiau. Geriausia – šiltą, gražią dieną, kai iki ridos „termino“ dar trūksta kelių tūkstančių kilometrų.

Filtrai

Dyzeliniams automobiliams ypač svarbu prieš žiemą patikrinti filtrus. Reikia ir benzininiams, tačiau turintiems dyzelinį variklį – ypač. Tai gali padėti kur kas paprasčiau užvesti mašiną, kai reikia. Juk filtruose esantis parafinas gali užšalti ir dėl mašina vesis kur kas sunkiau.

Kaitinimo žvakės

Ruošiant mašiną žiemai taip pat reikia nepamiršti skirti dėmesio ir kaitinimo žvakėms. Tiesa, jos yra tik dyzelinėse transporto priemonėse, tad naudojantys mašiną su benzinu – gali dėl to nesukti galvos. Kaitinimo žvakės su laiku sensta ir tai natūralu. Kuo jos labiau dėvisi – tuo techninės savybės blogėja ir dėl to dažniausiai tampa sunku užvesti transporto priemonę. Kai kaitinimo žvakės visai susidėvi – mašina gali nebeužsikurti. Geriausia jas keisti dar iki pačių pirmų šalnų. Tiesiog ne tik paprasčiau, tačiau ir sveikiau Jūsų automobiliui.

Degalų patikra

Specialistai pateikia rekomendaciją, kad žiemos sezonu bake visada būtų daugiau degalų, geriausia, bent jau ne mažiau nei pusę bako. Tokiu atveju bake bus mažiau oro, kuris keičiantis temperatūrai virsta lašeliais ir lieka bake, galiausiai, užšąla.

Akumuliatorius

Žiemos periodu ypač daug dėmesio reikia skirti transporto priemonės akumuliatoriui, kadangi jam šaltis kenkia vienam labiausių lyginant su kitomis auto dalimis. Jeigu tik yra galimybės – laikykite mašiną garaže. Tai bus naudinga ne tik akumuliatoriui, tačiau ir kitoms auto dalims. Kai lauke temperatūra yra labai žema – akumuliatoriaus talpa sumažėja ir dėl to mašina sunkiai užsiveda. Jeigu akumuliatorius tikrai turėtų būti pilnas, tačiau neveikia – nepamirškite, kad gana dažni ir elektros sistemos gedimai, kurie veikia akumą. Jo energija gali būti išeikvojama kitoms dalims, komponentams, kurie yra sugedę.

Valytuvai

Klaidingai sakoma, kad auto valytuvai yra reikalingi tik šiltuoju metų laiku, kai lyja. Tikrai ne. Žiemos metu jie būtini ne ką dažniau, kadangi sniegas – tie patys krituliai. O kai stipriai sninga – valytuvai suteikia daugiau saugumo kelyje, kadangi gerina matomumą. Prieš žiemą geriausia juos pakeisti naujais. Apskritai – skirkite kuo daugiau dėmesio kokybei renkantis valytuvus. Dėl transporto priemonės paruošimo žiemai visada siūlome tartis su specialistais. Jie ne tik apžiūri automobilį, tačiau ir pateikia priežiūros rekomendacijas.

Kitos dalys

Taip pat būtina atkreipti dėmesį ir į transmisijos dalis, tokias kaip vairo traukės, kurių paskirtis yra atsakyti už mechaninių sukimo judesių perdavimą iš vairo į ratus.
Scroll to Top