Taisyklės padėsiančios vairuoti transporto priemonę ekonomiškai
Išmokti ekonomiškai vairuoti verta kiekvienam kelių eismo dalyviui. Kodėl? Būtent dėl galimybės sutaupyti. Sutaupyti ir kurą, ir mašinos dalis, kadangi ekonominis vairavimas – kur kas saugesnis mašinai, padeda taupyti kelio dangą už kurią visi mokame, galiausiai, net gamtą. Taip, dažnam reikia laiko, kol išmokstama vairuoti ekonomiškai. Tačiau verta, kadangi žinios – atsiperka.
Kelionės maršruto planavimas
Viena pirmųjų ir svarbiausių taisyklių bandant laikytis ekonomiško vairavimo pagrindų yra kelionės maršruto planavimas. Tai padeda išvengti nereikalingo važiavimo, kuris ne tik reikalauja kuro, dėvi mašinos dalis, tačiau ir eikvoja Jūsų laiką. Susiplanuokite kelionės „žingsnius“ net jeigu ji iki parduotuvės.
Venkite staigaus stabdymo
Kita svarbi ekonomiško vairavimo taisyklė yra staigaus stabdymo įpročio atsisakymas. Kaip to išvengti? Žinoma, vairavimo metu planuojant kitus žingsnius. Kai iš tolo matyti, kad greitu metu Jūsų kelyje lauks gulintis policininkas arba iš žalios į geltoną persijungiantis šviesoforas – siūlome nustoti spausti greičio pedalą. Leiskite mašinai po truputį stabdyti pačiai. Artėjant prie tikslo tereikės vos minimaliai paspausti stabdį, kad mašina sustotų. Tiesa, staigus stabdymas yra ne tik didesnės kuro išlaidos, tačiau ir greitesnis padangų dėvėjimasis, taip pat, stabdžių sistemos dalių dėvėjimasis.
Venkite greitos akceleracijos pajudant iš vietos
Jeigu norite sumažinti kuro išlaidas – venkite greitos akceleracijos pajudant iš vietos. Tai gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau kai mašina nuolat greitai išjudinama – greičiau dėvisi ir taip sunaudoja daugiau kuro.
Kitos ekonomiško vairavimo taisyklės
Nepamirškite, kad net ir pačios mažiausios smulkmenos padeda sutaupyti degalų. Kai atrodo, kad labai mažai, nepamirškite, kad tos smulkmenos dedasi viena prie kitos ir gali radikaliai sumažinti mėnesines arba savaitines kuro išlaidas.
- Prieš važiuojant visada yra labai naudinga įkaitinti variklį. Taip pat pasinaudokite ,,Webasto“ jungtimi, jeigu tokia yra.
- Greitai įsibėgėjus išlaikykite stabilų greitį iki tol, kol kitaip nurodo kelio ženklai.
- Nenaudokite laisvos eigos. Jeigu sustojate – gesinkite variklį.
- Išimkite daiktus iš transporto priemonės, kurioje jie neatlieka jokios svarbios funkcijos. Visas svoris, kuris yra automobilyje – turi būti apgalvotas. Juk kuo daugiau svorio – tuo daugiau degalų yra sunaudojama.
- Venkite visiško sustojimo kelionės metu, jeigu tai daroma ne dėl stotelės, o dėl šviesoforo ir panašiai. Bandykite planuoti važiavimo eigą, lėtinkite tempą, kad, ypač mieste, tokių sustojimų būtų kuo mažiau.
- Taip pat reikia nepamiršti reguliariai tikrinti padangų slėgį. Kai jis yra nukritęs – galima kuro sąnaudas padidinti net iki 10-ies procentų.
Važiuokite tinkamu greičiu
Mitas, kad ekonomiškas vairavimas yra lėtas važiavimas. Tikrai ne. Tai yra optimalus važiavimo greitis, kuris atitinka tiek mašinos poreikius, tiek kelio, kuriuo yra važiuojama, galimybes. Kai yra važiuojama pernelyg mažu greičiu, pirmiausia, variklis dirba žemomis apsukomis ir dėl to reikia daugiau kuro. Ekonomiškas vairavimas remiais į optimalų greičio parinkimą, tikrai ne per lėtą. Daugelis transporto priemonių ekonomiškiausiai važiuoja tada, kai greitis siekia 90 – 100 km/val.
Kuro sąnaudos
Kaip jau supratote, ekonomiškas vairavimas yra atsakingas vairavimas, kuris orientuotas į kuro sąnaudų mažinimą. Išties, automobilis naudoja degalus ne tik remiantis vairavimo įpročiais, tačiau ir kitomis smulkmenomis, kurios veikia transporto priemonę. Laikantys duotų patarimų ir nepaisant to, ar Jūsų vairuojamas transportas turi mechaninę ar automatinę pavarų dėžę, transporto priemones eksplotavimo metu galima pasiekti itin žemą kuro sąnaudų vidurkį, o ypač ilgose kelionėse su mūsų siūloma mikroautubusų nuomos paslauga.
Kuro sąnaudoms įtaką turi:
- Variklio paleidimas. Ypač tokiu atveju, kai mašina eksploatuojama šaltuoju metų laiku. Tuomet jai užvesti reikia daugiau degalų.
- Kuro sąnaudoms įtaką daro ir oro pasipriešinimas. Tai yra ir oro tankis, ir kėbulo konstrukcija, taip pat ir jo dydis bei klimato sąlygos, net priedai, kurie yra ant mašinos, pavyzdžiui, stogo bagažinė.
- Taip pat reikalingą kuro kiekį veikia ir pasipriešinimo riedėjimui įveikimas. Tai yra ne tik kelio tiesumas, tačiau ir grindinio kokybė, važiavimo greitis.
- Ne ką mažiau svarbus yra ir greičių dėžės perdavimas.
Mažesnės kuro sąnaudos, žinoma, pirmiausia yra džiaugsmas vairuotojui. Visgi, jos „ateina“ kartu su didesniu gamtos saugojimu, tad vairuokite ekonomiškai ir atsakingai.m